Zcela nový SEAT Leon svítí na cestu celému segmentu

Zcela nový SEAT Leon svítí na cestu celému segmentu

  • Zcela nový Leon posune osvětlovací techniku na novou úroveň
  • Vnější a vnitřní osvětlení bestselleru značky SEAT umocňuje design jeho exteriéru a interiéru
  • Přední světlomety LED zajišťují řidiči skvělou viditelnost, zatímco zadní svítilny v celé šířce vozu zvýrazňují design vozidla
  • Vnitřní prostor zcela nového modelu SEAT Leon obklopuje příjemné dekorační osvětlení
  • Zcela nový SEAT Leon bude představen 28. ledna

SEAT vložil nové generaci modelu Leon do vínku punc výjimečnosti. Silný charakter bestselleru španělské značky je umocněn nejmodernější osvětlovací technikou. Osvětlovací systémy pro zcela nový SEAT Leon zvýší přitažlivost dynamického, sportovního a elegantního kompaktního vozu při pohledu jak zvenku, tak i z komfortu jeho interiéru.

Třetí generace modelu SEAT Leon, představená v roce 2012, byla prvním vozem ve svém segmentu, vybaveným výhradně osvětlovací technikou LED. Specializované týmy designérů a inženýrů značky SEAT posunuly osvětlovací techniku pro tento bestseller na novou úroveň. Jejich cílem bylo zdůraznit odvážný designérský styl v interiéru zcela nového modelu Leon.

Vnější výbava nové generace modelu Leon zahrnuje osvětlení, používající výhradně elektroluminiscenční diody (LED). Intenzivní světlo dynamických předních světlometů rozjasní dokonce i ty nejtemnější silnice. Nepřerušovaný světelný pás mezi oběma krajními svítilnami na zádi vítá řidiče okouzlující světelnou show.

Leon bude vybaven také dynamickými ukazateli směru vzadu, které zvyšují celkovou  bezpečnost, protože ostatním účastníkům silničního provozu ještě zřetelněji ukazují záměr změnit směr jízdy.

Dalším stylovým prvkem nejnovějšího Leonu je specifické uvítací osvětlení značky SEAT, které po odemknutí vozidla promítá na vozovku pozdrav „Hola!“. Nový SEAT Leon tak vítá své cestující, ještě než usednou do vozu a vydají se na svou cestu.

„Vyspělá osvětlovací technika je klíčem k dalšímu rozvoji designu automobilu. U zcela nového modelu SEAT Leon jsme ji dokázali skvěle využít k tomu, abychom ještě více zesílili jeho již tak silný charakter,“ řekl Alejandro Mesonero-Romanos, šéfdesignér značky SEAT. „Dekorační osvětlení, obklopující cestující v interiéru, posouvá nový model Leon na další úroveň funkčnosti a estetiky.“

Inovativní koncept osvětlení interiéru zcela nového modelu SEAT Leon zpříjemňuje cestování pro řidiče i všechny cestující. Dekorační osvětlení LED je obklopuje na přístrojové desce i ve výplních dveří.

Osvětlovací technika zcela nového modelu SEAT Leon byla navržena a vyvinuta v Technickém centru SEAT v Martorellu.

Čtvrtá generace modelu SEAT Leon bude představena 28. ledna.